Ramazan Ayında Sağlıklı Beslenme
Sağlıklı bir beslenmede 6 öğüne çıkan beslenme düzeni ramazan gelince sahur ve iftar olmak üzere 2 öğüne düşer. Bu şekilde beslenme de metabolizmamızı yavaşlatır. Kan şekeri- insülin dengesini değiştirir ve genellikle kilo alımı gerçekleşir.
Ramazan Ayına Özel Beslenme Tüyoları
Bir dilim ekmek 25 grama denk geliyor. Hamuru fazla olmayan bir pideden 1-2 boğum yediğinizde bir dilim ekmek yemiş olursunuz. Çok kalın bir pideden ise sadece bir boğum yiyin. Pide beyaz undan yapıldığı için çabucak kana karışır, kan şekerinin hızlı bir şekilde yükselmesine neden olabilir.
Sınav Öncesi ve Sınav Günü Doğru Beslenme
Medilife Beylikdüzü Diyetisyen ve Beslenme Uzmanımız Pelin KONUK, YGS Sınavına girecek kişiler için sınav öncesi ve sınav günü nasıl beslenilmesi gerektiği ile ilgili ipuçları verdi.
Niçin Ara Öğün Saati ?
Diyetisyen Perihan KOCA, Ara öğünlerin kan şekerini stabile ederek çabuk acıkmayı, bir sonraki öğünde fazla yemeyi engellediğini ve metabolizmayı hızlandırdığını belirtti
Detoks Diyeti Nasıl Olmalıdır ?
Diyetisyen Perihan KOCA, Detoks 'un belli başlı besinlerle vücudu temizlemek, karaciğer, akciğer gibi organlar ile toksinlerden arındırmak , bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek, kendini daha iyi hissetmek ve kilo vermek amaçlı yapılan ve dikkatli uygulanması gereken bir beslenme programı olduğunu belirtti
Ekmek Olmadan Sağlık Olmaz
Medilife Bağcılar ve Medilife Çapa Hastanesi Diyetisyen Perihan Koca, ekmek grubu olarak ele aldığımız tahılları muhakkak beslenmenizde yer verilmesi gerektiğini belirtti.
Çölyak Hastalığı (Gluten Entorepati̇si̇)
Medilife Bağcılar Diyetisyen Perihan Koca Çelikdelen, Çölyak Hastalığı olarak bilinen Gluten Entorepati̇si̇ hakkında bilgiler verdi.
Bitki Çayları Hakkında Sorular
Diyetisyen Perihan KOCA, Bitki Çayları hakkında sık sorulan soruları cevapladı...
Ki̇lo vermede koruma dönemi̇ nasıl olmalıdır?
Diyetisyen Perihan KOCA, verilen kilonun kalıcılığını koruma hakkında bilgiler verdi.
İftar ve Sahuruyla Ramazan
Ramazan ayının gelmesiyle beraber birçok insanın beslenmesinde büyük değişiklikler görülür. Özellikle iftar sofralarında her şeyiyle tam teşekküllü hazırlanan sofralar vazgeçilmez hale gelir...
Sayfa 1 / 2 (Toplam 18 kayıt)
  1 2