Mezoterapi Tedavisi

20.05.2017

Zayıflama sektöründe kalıcılığı ve etkinliği tartışmasız en iyi olan yöntemlerdendir. Mezoterapi kelime anlamı olarak mezo orta demektir. Mezo yani ortadan kasıt cildin orta tabakasına uygulanan tedavi olmasıdır.

Selülit ve bölgesel zayıflama ise istenilen bölgelerde yanı bacak, karın, kalça, diz çevresi, mide, yan, sırt, kol bölgesi gibi bölgelere ince üçlü bir iğne ile ilaç enjekte edilir. Bu ilaçlar o bölgedeki yağ bloklarını yıkıp, kan dolaşımının artmasına neden olduğundan seanslara düzenli bir şekilde devam edildiğinde bölgedeki selülitlerde azalma ve yok olma istenilen bölgede (kişinin problemin yoğunluğuna göre ortalama ) 10- 20 cm arasında hızlı incelme (normalden çok daha çabuk incelme) ve zayıflama meydana gelir. Kişide genel bir kilo problemi söz konusu olduğunda mezoterapi ile birlikte diyet verilir.

Düzenleyiciler, ödem geçiriciler ve bu konuda faydalı özel karışımlardır. Mezoterapinin en büyük avantajlardan birisi bölgede zayıflama sağlarken sarkma probleminin olmaması ve tam tersine toparlama ve şekillenme göstermesidir

Mezoterapi tedavisi kişiden kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 8-10 seans sürer. (gerektiğinde daha fazla) Yöntem son derece pratik olup ortalama 10-15 dakika da gerçekleşir. Seans aralıkları minimum 5-7 gün olmaktadır. Tedaviden sonra kişinin günlük hayatını etkileyecek herhangi bir durum söz konusu olmaz. Bazen yapılan iğne yerlerinde küçük birkaç morarma noktası görülebilir böyle bir durum ortalama 5-7 gün içerisinde geçer. Mezoterapi yöntemi 18-65 yaşındaki tüm kadın ve erkeklerde kullanılabilir tıbbi bir yöntemdir.

Mezoterapinin avantajları

  • Sonuçların hızlı ve kesin olması (ortalama 3. cü seanstan sonra sonuçlar gözlemleniyor)
  • Doğru kişilerce uygulandığında herhangi bir yan etki içermemesi.
  • Cerrahi yöntemlerin aksine lokal veya genel anestezi gerekmemesi ve uygulamadan sonra kişinin günlük aktivitelerini herhangi bir şekilde etkilememesi.
  • Bölgede zayıflama sağlarken sarkma probleminin olmaması ve tam tersine toparlama ve şekillenme göstermesidir.

Mezoterapi tedavisi kişiden kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 8-10 seans sürer. (Gerektiğinde daha fazla) Yöntem son derece pratik olup ortalama 10-15 dakika da gerçekleşir. Seans aralıkları minimum 5-7 gün olmaktadır. Tedaviden sonra kişinin günlük hayatını etkileyecek herhangi bir durum söz konusu olmaz. Bazen yapılan iğne yerlerinde küçük birkaç morarma noktası görülebilir böyle bir durum ortalama 5-7 gün içerisinde geçer. Mezoterapi yöntemi 18-65 yaşındaki tüm kadın ve erkeklerde kullanılabilir tıbbi bir yöntemdir.

Sayfamızı beğenerek güncel haber ve duyurularımızı, doktorlarımızın sağlık tavsiyelerini Facebook duvarımızdan kolaylıkla takip edebilirsiniz.