Bademcik ve Geniz Eti
Geniz eti ve bademcik üst solunum yollarının hemen girişinde bulunan lenfoid yapıda organlardır. Bağışıklık sisteminin bir parçası olarak işlev görürler. Bademcikler doğumda mevcuttur. Genellikle 5–7 yaşa kadar büyür, sonra büyümesi durur, ergenlik sırasında erişkin boyutlarına gelirler.
ABR / BERA Testi (İşitme Testleri)
ERKEN TANI UYGUN TESTLERİN ZAMANINDA YAPILMASI İLE OLUR.
Allerjik Rinit (Allerjik Nezle)
Rinit burun iltihabı, allerjik rinit ise iltihabın allerji kaynaklı olmasıdır. Allerjik rinit, hapşırma, burun akıntısı ve burun tıkanıklığı ile karakterizedir, Sıklıkla göz, burun ve damak kaşıntısı eşlik eder...
Vertigo (Baş Dönmesi) nedir?
Vertigo (Baş Dönmesi) nedir? Neden olur?
Kulak Çınlaması
Halk arasında kulak çınlaması olarak adlandırılan Tinnitus kişinin kulağında duyduğu rahatsız edici sestir. Dışarıdan gelen bir sesli uyaran olmadan hastanın ses algılamasıdır. Hastalar bu sesleri kimi zaman bir çınlama sesi gibi tarif ederken, kimi zaman rüzgar sesi, uğultu veya bir motor sesi gibi tarif edebilirler. Bunların hepsine birden Tinnitus (Çınlama) adı verilir.
Kulakta Su Birikimi: Efüzyonlu Otit
Beylikdüzü Medilife Hastanesi Kbb.Op.Dr. Cenk Evren "Kulakta su birikmesi" konusunu açıklıyor.
Uyku Apnesi ve Horlama
Uyku apnesi ve horlama rahatsızlığını nedir?
Nazal Alerji nedir?
Birçok hastanın sıklıkla KBB uzmanı hekimlere başvurma sebeplerinden birisi “Allerjik Rinit” rahatsızlığıdır. Allerji tanısında ilk ve en önemli belirtiler: Aksırma, burun akıntısı, burun kaşıntısı, burun tıkanıklığı ve geniz akıntısı olarak belirtilerdir. Baş ağrısı, koku alma bozukluğu, yorgunluk ise diğer ek belirtiler olarak görülebilir. Hastada nazal alerji dışında astım, ürtiker, egzama, alerjik konjuktivit gibi hastalıklardan bir veya daha fazlası bulunabilir.
Burun Eti Tedavisinde Radyofrekans Uygulaması
Özellikle Konka denilen burun etlerinin şişerek nefes almayı engellediği hastalarda uygulanabilen Radyofrekans yöntemi ile 5-10 dakikalık bir işlem sonrası, operasyondan 3-4 saat sonra hastanın evine gidebilmesi mümkün.
Balon Tuboplasti Operasyonu başladı.
Medilife Beylikdüzü Hastanemizde "Balon Tubaplasti Operasyonu" KBB Uzmanı Doç. Dr. Cenk EVREN tarafından uygulanmaya başladı.
Sayfa 1 / 2 (Toplam 11 kayıt)
  1 2