Beylikdüzü Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı

 

 

Ağız, Çeneve Diş Hastalıkları Bölümü;

Hastalarımıza 7/24 hizmet vermektedir. Birimimiz; uzman kadro ve ileri teknoloji desteğinde tam donanımlı bir hastanenin modern avantajlarını hastalarımıza sunmaktadır. Üstün hizmet anlayışıyla yılın her günü ve saatinde kesintisiz hizmet vermektedir.

Hizmet verilen uygulamalar:

 Koruyucu Diş Hekimliği:

Ağız ve diş sağlığının herhangi bir sorun çıkarmadan koruma altına alınmasıdır. Uzmanlarımız, hiçbir rahatsızlığınız olmasa da kişilerin yılda en az bir kez olmak üzere diş kontrollerinin yapılmasını önermektedir.

 

Diş Çürükleri ve İltihaplarının Tedavisi:

Dolgu; kırık diş ve dolgu restorasyonları ; kök, kanal tedavileri uzman hekimlerimizce yapılmaktadır.

 

Diş Eti Hastalıkları:

Diş eti iltihabının tedavisi, diş eti çekilmesinin tedavisi, diş taşı temizliği uzmanlarımızca başarı ile yapılmaktadır. Diş etleri ve dişlerdeki nikotin, kahve  gibi alışkanlıklara ve yaşam tarzına bağlı olarak sonradan olan renklenmelerin giderilmesi.

 

Protez:

Eksilen dişin yerine sabit veya hareketli yapılabilen protezler eksilen fonksiyon ve estetiği tamamlar.

 

Endodonti :

Dişin canlılığını sağlayan pulpa denilen dokusunun iltihaplanması, tamamının çıkarılması ve tekrar doldurulması işlemi kanal tedavisi olarak bilinir.

 

Cerrahi :

Kırılmış kök parçalarının, gömülü yirmi yaş ve diğer dişlerin ve ağız boşluğunda oluşmuş lokal olarak alınabilecek tüm patolojik oluşumların çıkarılma işlemleri yapılmaktadır.

 

İmplantoloji :

Çene kemiğine yapay kök olarak da tanımlayabileceğimiz titanyum esaslı vidaların takılması artık hareketli protez gerekliliğini azaltmaktadır.

 

Pedodonti :

Çocukların sütdişleri de yetişkinler kadar önemlidir.Erken kayıpları bir çok soruna yol açabilir.

 

Periodontoloji :

Diş etinin hastalıklarının tedavisi uzmanlık gerektiren konulardan olup zamanında yapılan tedaviler dişlerin ağızda kalış sürelerini uzatır.

 

Diş Beyazlatma :

Bleaching, olarak bilinen diş ağartma işlemi klinikte ve evde olmak üzere 2 uygulama şekli içerir. Birimimizde, her ikisi kombine edilerek daha kalıcı sonuçlar alınmaktadır.

 

Ortodonti :

Diş ve Çene Anomalilerinin, Çapraşık Dişlerin Düzeltilmesi ve Tedavisi uzmanımız tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Genel Anestezi ile Uyutularak Tedavi:

Hastanemizin ameliyathanelerinde özellikle koopere edilemeyen engelli hastalarımızın işlemleri için büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

Sedasyon :

Anestezi  uzmanımızın kontrolünde klinikte uygulanan sedasyon işlemiyle fobisi olan bir çok hastaya konforlu bir tedavi imkanı sağlanmaktadır.