4 Şubat Kanser Farkındalığı Çalışmasına Umut Akyürek ve eşi de destek verdi.

02.02.2018Türk Sanat Müziği Sanatçısı Umut Akyürek ve eşi Oktay Ertuğrul da kanserde erken teşhisin öneminin vurgulandığı videoya destek verdiler.

TÜRKİYE’DE HER GÜN YAKLAŞIK 450 KİŞİYE KANSER TEŞHİSİ KONULUYOR!

Medikal Direktör Prof. Dr. Reşat Özaras, “Türkiye’de her gün yaklaşık 450 kişiye kanser teşhisi konulduğunu belirterek; düzenli kontroller ve sağlıklı yaşam için alacağınız bazı kararlar ile kanserden korunmak veya erken teşhis ile tedavi şansını arttırmak elinizde.” diye belirtti.

Prof. Dr. Reşat Özaras, açıklamasına şöyle devam etti: “Türkiye’de en çok görülen kanser türleri erkeklerde sırasıyla, akciğer, prostat, kolorektal, mesane ve mide; kadınlarda ise sırasıyla, meme, tiroid, kolorektal, uterus korpusu kanserleridir. Yaptığımız çalışmalar ile kanserde erken teşhisin önemini vurgulayarak toplumda farkındalık oluşturmaya gayret ediyoruz. Bu konuda Umut Akyürek ve eşi Oktay Ertuğrul da çalışmalarımıza destek verdiler.”

 

Medilife Sağlık Grubu Hakkında:


Medilife Sağlık Grubu, Beylikdüzü, Bağcılar ve Çapa’da olmak üzere üç hastane ile 17 yıldır sağlık hizmeti vermektedir. Medilife Beylikdüzü,  grubun ilk hastanesi olarak bölgesinde 2001 yılında hizmete girmiş ve tam donanımlı genel bir hastane olarak hizmet vermektedir. Medilife Çapa Hastanesi, İstanbul şehir merkezinde 2008 yılından bu yana hizmet vermektedir. Medilife Bağcılar Hastanesi, grubun en yeni hastanesi olmakla birlikte 3. Yılını geride bırakmış genel bir hastanedir. Medilife Sağlık Grubu’na bağlı Çapa’da Tomoçek Görüntüleme Merkezi ile Beylikdüzü’nde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri de bulunmaktadır.

www.medilife.com.tr

Sayfamızı beğenerek güncel haber ve duyurularımızı, doktorlarımızın sağlık tavsiyelerini Facebook duvarımızdan kolaylıkla takip edebilirsiniz.