Covid-19 Antikor Testi Medilife Hastaneleri'nde uygulanmaya başladı.

16.06.2020

Covid-19 Antikor Testi Medilife Hastaneleri'nde yapılmaktadır.

Covid-19 hastalığı, her hastada semptom göstermemekle birlikte, farkında olmadan hastalığı geçirmiş ve bağışıklık kazanmış olabilirsiniz. Medilife Hastaneleri'nde yapılmaya başlanan Covid-19 Antikor testi ile bunu öğrenmek mümkün.

Antikor nedir?
Antikorlar, vücuda giren virüs ve bakterilere karşı savaşan, aynı mikropla tekrar karşılaşıldığında vücudu koruyan hücrelerdir.

Covid-19 Antikor Testi nedir?
Bu test ile kişinin kanında Covid-19 antikoru olup olmadığına bakılır. Eğer antikor varsa kişinin hastalığı geçirdiği ve bağışıklık kazandığı belirlenir. 

Hastalık Belirtileri Geçirmeden Covid-19 Antikor Testi pozitif çıkabilir mi?
Evet. Covid-19 hastalığı her hastada ağır semptomlar göstermez. Hatta hasta hiçbir hastalık belirtisi yaşamadan, farkında bile olmadan hastalığı geçirmiş olabilir. 

Covid-19 Antikor Testi'ni kimler yaptırmalı?
Covid-19 hastalığına benzer semptomlar yaşamış ve atlatmış olan kişiler, toplu ortamlarda çalışanlar, aile ve yakın çevrelerinde Covid-19'a karşı risk grubunda bulunan kişiler olanlar Covid-19 Antikor Testi yaptırarak hastalığa karşı bağışıklık durumunu öğrenebilirler.

Covid-19 Antikor Testi nasıl yapılır?
Antikor Testi, hastalığın olup olmadığına bakılan PCR testinden farklı olarak kandan bakılmaktadır. Test olacak kişinin kolundan alınan kan örneği laboratuvarda değerlendirilmektedir.

Covid-19 Antikor Testi ne kadar sürede çıkar?
Test sonucu aynı gün içinde verilmektedir.

Tüm Medilife Hastaneleri'nde Covid-19 Antikor Testi yapılıyor mu?
Evet. Medilife Sağlık Grubu'nun 3 hastanesinde de (Beylikdüzü, Bağcılar, Çapa) test yapılmaktadır.

Covid-19 Antikor Testi hakkında detaylı bilgi ve randevu için 02128668080 arayabilirsiniz. 

Sayfamızı beğenerek güncel haber ve duyurularımızı, doktorlarımızın sağlık tavsiyelerini Facebook duvarımızdan kolaylıkla takip edebilirsiniz.