Medilife Hasta Hikayeleri - Aydın ÖZCAN

31.10.2018Aydın Bey'in el ve ayaklarında başlayan kasılmaların boyun bölgesinde de devam etmesi sonucu boynunu kontrol edememeye başladı. Bunun üzerine Medilife Beylikdüzü Hastanesi'ne başvurdu.

Devamını Nöroloji bölümünden Uzm. Dr. Nasih YILMAZ anlatıyor,

"Hastamız bize yürüyememe, başını kaldıramama gibi şikayetlerle gelmişti. Benzer şikayetleri aslında çok uzun zamandır vardı ancak bu şikayetler ağırlaşma gösterdi. Dahiliye doktoru, gastroenterolog ve başka bir nöroloji doktoru hastayı görmüştü ancak sorunun daha çok beyin yada bel kaynaklı olabileceğini düşünmüşlerdi. Bunun için beyin ve bel filmleri çekmişler. Hasta bizim odaya geldiğinde tekerlekli sandalyede boynunu ancak el desteği ile tutarak hareket ettirebiliyordu. Şikayetlerinin bel ve boyun dışı olabileceğini düşündük. Muayenemde özellikle kas hastalıkları ile ilgili bulguları farkettim. Bugüne kadar aldığı tedavilerin eksik ve yanlış olduğunu tespit ettim. Hastayı yatırarak 4 gün süren serum ve ilaç tedavisi sonunda hasta kendini desteksiz şekilde yürüyecek, boynunu kaldıracak ve günlük hareketlerini yapacak  konuma geldi. Sonrasında ayaktan takip etmek üzere hastayı teburcu ettik." 

"Her yürüyüş bozukluğu, hareket bozukluğu beyin yada bel yada omurilikten kaynaklanmayabilir. Bazı kas hastalıklarını da düşünmek gerekebilir. Bu hastada bunun örneğini görmüş olduk. Uzun bir süre ihmal edilen hastayı tedavi ederek mutlu şekilde buradan ayrılmasını sağladık."

Nöroloji Uzm. Dr. Nasih YILMAZ
Medilife Beylikdüzü Hastanesi
Sayfamızı beğenerek güncel haber ve duyurularımızı, doktorlarımızın sağlık tavsiyelerini Facebook duvarımızdan kolaylıkla takip edebilirsiniz.